Beyoğlu / İSTANBUL
Sitede Ara
Telefonla Ara
0212 613 88 45

Siyah oniks, çok ince taneli, siyah renkli bir kuvars kalsedondur, genellikle mücevherlerde diğer taşlar için arka plan sağlamak ve renklerini ortaya çıkarmak için kullanılır. Bazı onikslerde ayrıca siyah bir arka plan üzerinde beyaz şeritler veya şeritler bulunur.

Oniks, eski Yunanlılar ve Romalılar arasında çok popülerdi. Adı, çivi anlamına gelen Yunanca onux kelimesinden gelir. Efsaneye göre, bir gün yaramaz Aşk Tanrısı, Venüs'ün ilahi tırnaklarını o uyurken bir okun ucuyla kesmiştir. Tırnaklarını kuma saçmış bırakmış ve kader onları taşa çevirmiş.

Eski Yunanlılar zamanında, tırnak beyazından koyu kahverengiye ve siyaha kadar neredeyse tüm kalsedon renklerine oniks denirdi. Daha sonra Romalılar tanımı siyah ve koyu kahverengi renklere daralttı. Kırmızımsı kahverengi ve beyaz renkli oniks sardonyx olarak bilinir. Sardonyx, Roma'da özellikle mühür yapımında çok popülerdi, çünkü asla balmumuna yapışmadığı söyleniyordu.

Oniksin ince tanecikleri onu gravür için de ideal kılar ve bu da bu malzemeyi kesim sanatçıları için mutlak referanslardan biri yapar. Onyx, Art D'eco tarzında kesilmiş kaya kristalini veya harika yakut kırmızısını mükemmel bir şekilde ortaya çıkarmak için sıklıkla kullanılmıştır. Oniks normalde siyah bir mücevher olarak kabul edilir, ancak gerçekte, Akik'in bir çeşidi olduğu için beyaz çizgilere sahiptir. Oniks opak bir mücevherdir ve rengi koyu kahverengiden siyaha kadar değişir.

Oniks Özellikleri 
Oniks, özellikle arkadan aydınlatmalı uygulamalarda dikkat çeken kristal yapısıçarpıcı rengi ve yarı saydamlığı ile dikkat çeken oldukça dekoratif bir malzemedir. Granit, mermer ve diğer taş yüzeylere harika bir alternatif taştır.

Oniks tezgahlar, cesur renkleri ile karmaşık ve harika bir tasarım sunar. Oniks tezgahlar ve duvarlar için kullanabilir. Biz evinize veya ofisinize uyum sağlayan çeşitli Oniks renk seçenekleri sunuyoruz.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
» Güncel Uygulamalarımız Yayında ( Tıklayın )  
Sık Sorulan Sorular
MERMER ÜRÜNLERİ NASIL PARLATIRIZ?

MERMER ÜRÜNLER KALINDAN BAŞLIYARAK İNCEYE DOĞTRYU ZIMPARAYLA AŞINDIRMAK SURETİYLE SON  POLİCH UYGULAMASIYLA PARLATILIR.BU UYGULAMA SAYESİNDE MERMERLERİMİZ İLK GÜNKÜ CANLILIĞINI GERİ KAZANIR.

MERMER NEDEN AŞINIR?

MERMER OLAN YÜZEYE KİMYASAL ÜRÜNLER ,ÖZELLİKLE DE ASİDASYON OLUŞTURAN ÜRÜNLER TEMAS ETTİRİLMEMELİDİR.

ANKASTRESİ EVİN İÇİNDE Mİ KESİLİYOR?

»  ESKİ TEZGAHIMI SÖKÜP YERİNE KOYACAĞIMIZ TEZGAHIN ANKASTRESİ EVİN İÇİNDE Mİ KESİLİYOR?

CEVAP: TEZGAH YERİNE MONTE EDİLMİŞ İSE ZARURİ OLARAK BULUNDUĞU YERDE KESİLMEKTEDİR.

MERMER NEDEN PAHALIDIR?

MERMER SON KULLANICIYA ULAŞANA KADAR ONLARCA İŞLEMDEN GEÇEREK BELLİ BİR MALİYET KAZANMAKTADIR. BUNDAN DOLAYI MERMER VE TÜREVLERİ PAHALIDIR.

EN UYGUN MERMERİ NASIL SEÇERİM?

EN UYGUN MERMERİ MUTFAĞANIZDAKİ DOLABIN RENK UYUMUNA, KULLANIM ŞEKLİNE VE AMACINA UYGUN OLARAK SEÇİLİR.

MERMER SICAKLIĞA DAYANIKLI MIDIR?

MERMER DOĞADA OLDUKÇA ZOR ŞARTLARA DAYANAK OLUŞTUĞUNDAN YÜKSEK SICAKLIKLARA DAYANIKLI BİR MALZEMEDİR. MERMERİN DAYANABİLECEĞİ EN FAZLA SICAKLIK LİMİTİNDEN BAHSETMEK MÜMKÜN OLMASADA MERMERİN TÜRÜNE GÖRE BU DEĞİŞİR.

MERMER UZUN ÖMÜRLÜ VE KULLANIŞLI BİR ÜRÜN MÜ?

MERMER HARİCİ DARBE VE DEFARMASYONLARA MARUZ KALMADIKTAN SONRA ÇOK UZUN YILLAR SAĞLAMALIĞINI KORUR.

DİĞER SIK SORULAN SORULAR?

» MERMER SAĞLIK AÇISINDAN TAVSİYE EDİLİR Mİ?

Cevap: MERMER ÜZERİNDE ZARARLI BAKTERİ VE PLAK OLUŞTURMAZ. ANTİBAKTERİYELDİR.

» MERMERİN İÇİNDEKİ PARILTILI TAŞLAR ZAMANLA ÖZELLİĞİNİ KAYBEDER Mİ?

Cevap: ASLA KAYBETMEZ.

» MOZAİK BASAMAKLAR MERMERLE KAPLANA BİLİR Mİ?

Cevap: EVET KAPLANABİLİR.

» YAPILAN İŞLERİN GARANTİSİ VARMIDIR?

Cevap: EVET, YAPILAN İŞLERİN GARANTİSİ VARDIR. KULLANICI HATALARI GARANTİ KAPSAMINDA GİRMEZ.

» GARANTİ SÜRESİ NE KAÇ YILDIR?

Cevap: PROJE BAZLI DEĞİŞİR. ŞİRKET YETKİLİMİZLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

 » Güvenlik Kodu : 880394
REFERANSLARIMIZ
UYGULAMALARIMIZ
Mermer Borsası ® olarak uygulamalarımızın detaylarını ve görsellerini sunuyoruz. Aşağıdaki linklere tıklayarak tüm uygulamalarımızı inceleyebilirsiniz.