Beyoğlu / İSTANBUL
Sitede Ara
Telefonla Ara

Granit Tezgah

0212 613 88 45

 

Mutfak tezgahı olarak mermerden daha güçlü bir doğal taş  olan granit, çizilmeye ve ısıya dayanıklıdır. Ancak bu volkanik kayanın yaydığı radon gazının kanserojen olduğuna dair araştırmalar var. Granit tezgah kurulum sırasında panellerin yanlış kullanılması zamanla çatlamaya neden olabilir.

 
 
WhatsApp Hizli Basvuru
 

 

Granit Tezgah

Düzenli bakım ve cilalama çatlakları önleyebilir. Doğal taş olduğu için çok fazla renk seçeneği yoktur. Doğası gereği desenlidir ve sağlam bir tezgah istiyorsanız tercih edilmez. Her tabak benzersiz olduğu için ticari mutfaklarda desen takibi zor olabilir. Asit iz bırakmaz.

 

Granit Tezgahın Özellikleri Nelerdir?

Granit, yerden büyük parçalar halinde çıkarılan, levhalar halinde kesilen ve cilalanan doğal bir  taştır. Kuvars gibi yüksek esnekliğe sahip bir granit malzeme çizilmez ve sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır. Granit, kurulum sırasında ve sonrasında periyodik olarak kapatılmalıdır.

 

Granitin Faydaları Nelerdir?

Doğaldır. Renkler  aynı değildir. Son derece dayanıklıdır. Granit  tezgah parçalarının tamiri kolaydır.
Granit daha dayanıklı bir malzemedir. Granit tezgah daha çevre dostudur. Granit mutfak tezgahı diğer mutfak tezgahlarına göre çok daha avantajlıdır. Birinci avantajı çok hijyenik olmasıdır.

 

Diğer bir avantajı  ise uzun ömürlü olmasıdır. Bu sayede en ağır malzemeler dahi sorunsuz bir  şekilde taşınabilmektedir. Kullanımının son ve en önemli avantajı ise ısıya dayanıklı olması ve çizilme problemi olmamasıdır. Bu, mutfakta kullanımlarını güvenli hale getirir ve uzun süre yıpranmaz.

 

Granitin  Dezavantajları Nelerdir?

Granit tezgahın üzerindeki dikişleri gizlemek zordur. Numuneler gerçek taş değildir.

 
 
Granit Tezgah
 

 

Granit Tezgahlar Kolay Temizlenir mi?

Mutfak tezgahı için tasarlanan granit tezgah modellerinin en garip yanı kirlenip kirlenmediğidir. Granit tezgahlar kiri mükemmel şekilde iter. Bu yönü, diğer tezgah modellerinden farklı olarak granit tezgahı oldukça dayanıklı ve güçlü kılmaktadır. Tezgah yüzeyleri deterjan veya gıda lekelerinden etkilenmez. Granit tezgahlar sadece leke ve çizilmeye karşı dayanıklı değildir.

 

Granit Tezgah Çizilir  mi?

Volkanik ve doğal taş  özellikleri nedeniyle granit, günümüzde mutfak tezgahı için popüler bir  seçimdir. Ayrıca bir mutfak tezgahı türü olan granit, zor çizilme özelliğine  sahiptir. Sert cisimlerle veya çok kuvvetli darbelerle darbe almadığı sürece granit taş tezgah kullanımı oldukça sağlıklı ve dayanıklıdır.

 

Granit Tezgah Montaj Süreci Nasıl İşler?   

Granit tezgah montaj işlemi sadece bir günde tamamlanabilir. Ön ölçüleri alınan tezgahlar bu ölçülere göre hazırlandığı için montajı çok hızlıdır. Granit tezgah modeli kurulumları bazen ertesi gün askıda kalmaktadır. Ancak bu çok nadir görülen bir durumdur ve çoğu kurulum bir günde tamamen tamamlanır. Bu süre mutfak ölçülerinin alınmasını ve bu ölçülerle tezgahların hazırlanmasını içerir

 

 
 
WhatsApp Hizli Basvuru
 

Telefonla Ara
Bizi Arayın
» Güncel Uygulamalarımız Yayında ( Tıklayın )  
Sık Sorulan Sorular
MERMER ÜRÜNLERİ NASIL PARLATIRIZ?

MERMER ÜRÜNLER KALINDAN BAŞLIYARAK İNCEYE DOĞTRYU ZIMPARAYLA AŞINDIRMAK SURETİYLE SON  POLİCH UYGULAMASIYLA PARLATILIR.BU UYGULAMA SAYESİNDE MERMERLERİMİZ İLK GÜNKÜ CANLILIĞINI GERİ KAZANIR.

MERMER NEDEN AŞINIR?

MERMER OLAN YÜZEYE KİMYASAL ÜRÜNLER ,ÖZELLİKLE DE ASİDASYON OLUŞTURAN ÜRÜNLER TEMAS ETTİRİLMEMELİDİR.

ANKASTRESİ EVİN İÇİNDE Mİ KESİLİYOR?

»  ESKİ TEZGAHIMI SÖKÜP YERİNE KOYACAĞIMIZ TEZGAHIN ANKASTRESİ EVİN İÇİNDE Mİ KESİLİYOR?

CEVAP: TEZGAH YERİNE MONTE EDİLMİŞ İSE ZARURİ OLARAK BULUNDUĞU YERDE KESİLMEKTEDİR.

MERMER NEDEN PAHALIDIR?

MERMER SON KULLANICIYA ULAŞANA KADAR ONLARCA İŞLEMDEN GEÇEREK BELLİ BİR MALİYET KAZANMAKTADIR. BUNDAN DOLAYI MERMER VE TÜREVLERİ PAHALIDIR.

EN UYGUN MERMERİ NASIL SEÇERİM?

EN UYGUN MERMERİ MUTFAĞANIZDAKİ DOLABIN RENK UYUMUNA, KULLANIM ŞEKLİNE VE AMACINA UYGUN OLARAK SEÇİLİR.

MERMER SICAKLIĞA DAYANIKLI MIDIR?

MERMER DOĞADA OLDUKÇA ZOR ŞARTLARA DAYANAK OLUŞTUĞUNDAN YÜKSEK SICAKLIKLARA DAYANIKLI BİR MALZEMEDİR. MERMERİN DAYANABİLECEĞİ EN FAZLA SICAKLIK LİMİTİNDEN BAHSETMEK MÜMKÜN OLMASADA MERMERİN TÜRÜNE GÖRE BU DEĞİŞİR.

MERMER UZUN ÖMÜRLÜ VE KULLANIŞLI BİR ÜRÜN MÜ?

MERMER HARİCİ DARBE VE DEFARMASYONLARA MARUZ KALMADIKTAN SONRA ÇOK UZUN YILLAR SAĞLAMALIĞINI KORUR.

DİĞER SIK SORULAN SORULAR?

» MERMER SAĞLIK AÇISINDAN TAVSİYE EDİLİR Mİ?

Cevap: MERMER ÜZERİNDE ZARARLI BAKTERİ VE PLAK OLUŞTURMAZ. ANTİBAKTERİYELDİR.

» MERMERİN İÇİNDEKİ PARILTILI TAŞLAR ZAMANLA ÖZELLİĞİNİ KAYBEDER Mİ?

Cevap: ASLA KAYBETMEZ.

» MOZAİK BASAMAKLAR MERMERLE KAPLANA BİLİR Mİ?

Cevap: EVET KAPLANABİLİR.

» YAPILAN İŞLERİN GARANTİSİ VARMIDIR?

Cevap: EVET, YAPILAN İŞLERİN GARANTİSİ VARDIR. KULLANICI HATALARI GARANTİ KAPSAMINDA GİRMEZ.

» GARANTİ SÜRESİ NE KAÇ YILDIR?

Cevap: PROJE BAZLI DEĞİŞİR. ŞİRKET YETKİLİMİZLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

 » Güvenlik Kodu : 950788
REFERANSLARIMIZ
UYGULAMALARIMIZ
Mermer Borsası ® olarak uygulamalarımızın detaylarını ve görsellerini sunuyoruz. Aşağıdaki linklere tıklayarak tüm uygulamalarımızı inceleyebilirsiniz.